

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 12 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Output Current | 250 mA |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 390 µA |
| Synchronous Rectifier | No |
| Topology | Charge Pump |
| Switching Frequency | 2.3 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Min Output Voltage | 1.5 V |
| Max Output Voltage | 5 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Output Voltage | Adjustable |
Stock: 908
Distributors
pcbx
Unit Price$1.51408
Ext.Price$1.51408
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.51408 | $1.51408 |
| 10 | $1.11996 | $11.19960 |
| 25 | $1.02591 | $25.64775 |
| 50 | $0.97146 | $48.57300 |
| 100 | $0.91990 | $91.99000 |
| 300 | $0.87835 | $263.50500 |
| 500 | $0.83869 | $419.34500 |
| 1000 | $0.80706 | $807.06000 |
| 3000 | $0.78803 | $2364.09000 |
| 5000 | $0.76944 | $3847.20000 |
